Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639209 odsłon
Piotr Piętak, 10 czerwca 2017 r.

Kolejna prowokacja PiS przeciwko Kościołowi Katolickiemu

2244 82 1 A A A

W związku z upublicznionym w Wiadomościach TVP podsłuchanej prywatnej rozmowy księdza Sowy z panem Grasiem i spółką, powstaje pytanie; kto na tej aferze straci? Odpowiedź jest ewidentna – straci nie tylko ksiądz Sowa, lecz także cały Kościół Katolicki. Poderwane zostanie – po raz kolejny – zaufanie do Episkopatu, religii i ogółu kleru tyle tylko, że tym razem, wykonawcą tej brudnej roboty nie są lewackie media, ale TVP rządzona ponoć przez wiernych katolików. Dlaczego więc katolicy – w dodatku prawicowi – postanowili zacząć niszczyć Kościół Katolicki Polsce?

Dlatego, że Episkopat od dwóch lat domaga się uruchomienia korytarza humanitarnego z Syrią, a rząd PiS mu cały czas odmawia, dlatego, że Episkopat jest za przyjmowaniem uchodźców, a rząd uważa, że ich przyjmowanie równa się narodowej zbrodni. I dlatego Kościół Katolicki staje się wrogiem rządu. I dlatego trzeba zniszczyć jego autorytet. Tego zadania podjął się J. Kurski i wykonał je perfekcyjnie; u Sowy Sowa skompromitował polski kler (oprócz rzecz jasna księdza Rydzyka). Możemy zadać sobie pytanie czy ta mafijna prowokacja została wykonana za wiedzą i zgodą prezesa; otóż nie sądzę, funkcjonowanie każdego dworu polega na tym, że król, wódz, prezes – rozkazów i poleceń nie wydaje. podwładni muszą się domyślać, co wodzowi czy prezesowi w danej sytuacji pasuje.

Mahomet  podczas uczty ze swoimi wyznawcami zauważył w namiocie słynną poetkę arabską, która go kilkakrotnie krytykowała – Mahomet wzniósł oczy do góry i westchnął: „Boże kto mnie od nie uwolni”. Po uczcie poetce śpiącej w ramionach swoich dzieci, świeżo upieczony wyznawca Mahometa, który chciał zdobyć jego przychylność, poderżnął jej gardło. Mahomet bardzo się na niego wściekł, ale później go awansował. Tak funkcjonuje każdy dwór.

Czy opublikowanie w Telewizji Publicznej materiałów kompromitujących księdza a więc Kościół Katolicki w Polsce opłaci się politycznie J. Kurskiemu? Sądzę, że tak, ponieważ konflikt na linii Kościół – rząd jest coraz ostrzejszy. Czy Telewizja Publiczna mogła tych materiałów nie publikować? Otóż moim zdaniem, najpierw te materiały należało przekazać przełożonym księdza Sowy, który bryluje w prywatnych mediach jako wręcz oko i ucho episkopatu i poczekać na reakcję odpowiedniego biskupa. W żadnym razie Telewizja Publiczna nie miała praw upubliczniać tych materiałów wiedząc, że każdego dnia w TVN czy „GW” publikuje się podobne materiały. Jeżeli J. Kurski stawia się na tym samym poziomie co prof. Hartman to naprawdę, nie wiem co myśleć o katolicyzmie działaczy PiS. 


Piotr Piętak

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Polityka