Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639209 odsłon
Piotr Piętak, 9 czerwca 2017 r.

Terroryzm - złota żyła PiS-u

1395 84 0 A A A

W najnowszym sondażu partyjnym wykonanym przez CBOS, ugrupowanie J. Kaczyńskiego  dystansuje konkurencję. W badaniu wykonanym przez kontrolowany przez państwo CBOS na PiS chciałoby zagłosować 42 proc. To dwukrotnie więcej, niż na PO. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć na 21 proc. głosów wyborców. Badanie przeprowadzono w dniach 1-8 czerwca czyli w czasie ataku terrorystycznego w Londynie 3 czerwca br. i w dniach, kiedy nastroje antyislamskie osiągnęły w całej Europie swoje apogeum. PiS na tych nastrojach skorzystał wyraźnie.


Im więcej terroryzmu, im więcej ataków tym ugrupowanie J. Kaczyńskiego ma lepsze sondaże. Strategia manipulowania strachem, strategia zamknięcia Polski we własnym skansenie przynosi rezultaty wyborcze. Terroryzm islamski to złota żyła PiS –u. Dodajmy od razu, nie do pobicia. Polacy się boją i wystarczy przycisnąć guzik z napisem „terroryzm” by przerażeni obywatele chowali się pod parasol – silnej, autorytarnej, likwidującej – w imię bezpieczeństwa obywateli – demokrację i swobody. Terroryzm islamski zapewnia PiS –owi zwycięstwo w następnych wyborach, co doskonale zrozumiało kierownictwo partii zapowiadają ustami swego prezydenta, że referendum w sprawie uchodźców odbędzie się  w tym samym dniu co wybory parlamentarne w 2019 roku.


Jest to propozycja skandaliczna i gwałcąca elementarne obyczaje demokracji. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że referendum ws. uchodźców wpływałoby na wyniki wyborów czyli głosowanie obywateli, którzy w zdecydowanej większości – aktualne sondaże wskazują, że 80% obywateli jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców – głosowaliby na tą partię, która histerię antyimigracyjną rozpoczęła. Doskonale wiemy, że to był PiS. Skojarzenie referendum ws. uchodźców z wyborami parlamentarnymi jest więc niczym więcej jak wyborczym oszustwem. Jest absolutnym skandalem kompromitującym aktualnego prezydenta. Jeżeli ktoś proponuje taka datę referendum ws. uchodźców to znaczy, że za nic ma prawa obowiązujące w demokracji. Demokracja dla przywódców PiS i ich wychowanka i podopiecznego nie istnieje.


Demokracja zastąpiona jest bezpieczeństwem. Nie pierwszy i nie ostatni raz w historii. Rządzenie przy pomocy strachu jest beznadziejnie łatwe i katastrofalnie demoralizujące. Elektorat  PiS – rosnący z każdym dniem i z każdym atakiem terrorystycznym – reaguje na słowo „uchodźca” jak klasyczny pies „Pawłowa”; warczy, kąsa, gryzie. Na naszych oczach ginie demokracja – powtórzmy bezpieczeństwo jest ważniejsze – i ginie Polska, której kultury broni jeszcze w okopach świętej trójcy Kościół Katolicki. Wyniki tych batalii są ewidentne.


Piotr Piętak  

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Polityka