Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639209 odsłon
Piotr Piętak, 8 czerwca 2017 r.

Prezydent A. Duda przeciwko demokracji i Kościołowi

992 34 0 A A A

Prezydent A. Duda zaproponował żeby referendum w sprawie uchodźców odbyło się  w tym samym dniu co wybory parlamentarne w 2019 roku.

Jest to propozycja skandaliczna i gwałcąca elementarne obyczaje demokracji. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że referendum ws. uchodźców wpływałoby na wyniki wyborów czyli głosowanie obywateli, którzy w zdecydowanej większości – aktualne sondaże wskazują, że 80% obywateli jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców – głosowaliby na tą partię, która histerię antyimigracyjną rozpoczęła. Doskonale wiemy, że to był PiS. Skojarzenie referendum ws. uchodźców z wyborami parlamentarnymi jest więc niczym więcej jak wyborczym oszustwem.

Jest absolutnym skandalem kompromitującym aktualnego prezydenta. Jeżeli ktoś proponuje taka datę referendum ws. uchodźców to znaczy, że za nic ma prawa obowiązujące w demokracji. Demokracja dla przywódców PiS i ich wychowanka i podopiecznego nie istnieje. Jest jednak drugi kontekst tej sprawy; wyobraźmy sobie, że biskupi polscy w 1965 roku rozpisują ankietę wśród wiernych z pytaniem – czy uważasz, że naród polski powinien wybaczyć narodowi niemieckiemu zbrodnie okupacyjne? Znamy rezultaty takiej ankiety; 95% Polaków odpowiedziałoby w 1965 roku – nie, a mimo to biskupi polscy wysłali list do biskupów niemieckich z zdaniem, które zrewolucjonizowało historie Europy: „przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Biskupi polscy wysłali ten list wbrew opinii Polaków i zmienili historie świata.

Pamiętajmy, że list ten został wysłany na dzień przed uchwaleniem przez Sobór Watykański II dokumentu o wolności religijnej, która uratowała Kościół Katolicki przed zniknięciem z historii ludzkości. Biskupi, którzy głosowali za tym dokumentem musieli znaleźć w sobie odwagę, tą odwagę dali im biskupi polscy, którzy dzień przed głosowaniem wykazali się szaleńczą historyczną odwagą. Prezydent A. Duda gwałci demokrację i występuje z propozycją, która jest kompromitacją Polaka – bo Polak to znaczy odwaga i jeszcze raz odwaga.

Piotr Piętak  

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Polityka