Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639209 odsłon
Piotr Piętak, 7 czerwca 2017 r.

Czy islam jest religią wojny czy pokoju?

1360 53 0 A A A

"Nie istnieje islam pokojowy" – przekonywała wczoraj na antenie TVP INFO Miriam Shaded, specjalistka nie od islamu tylko protestantyzmu studiowała bowiem na ATK na Wydziale Teologii Ewangelickiej. Została ona zaproszona przez Michała Rachonia do znalezienia recepty na terroryzm.  Shaded przekonywała, że jesteśmy na wojnie z islamem, który wpaja młodym ludziom nienawiść do mieszkańców Europy.  „Widzimy konsekwencje nienawiści, jaka jest w nich wkładana od dzieciństwa. Widzimy nauczanie Koranu. To jest ewidentny przekaz Koranu, żeby nam podrzynać gardła, żeby nas mordować, i to jest doświadczenie piękne, którym doświadcza Allah swoich wybranych. Kiedy oni mordują kobiety, dzieci i osoby niewierzące, to otrzymują większa nagrodę w niebie” twierdziła specjalistka od szerzenia nienawiści do Islamu. Każdego dnia w Telewizji Publicznej rozpowszechniane są kłamstwa o islamie a do tej roboty i wulgarnej propagandy zatrudnia się ludzi, którzy o tej religii nie wiedzą nic. Zamiast w miarę obiektywnej informacji, zamiast dyskusji o najważniejszym problemie współczesności szerzenie prymitywnej nienawiści, która zatruwa polskie społeczeństwo. Manipulowanie strachem  do mahometan, taka jest zasada rządów PiS. Szerzenie niewiedzy jako wiedzy, to jest fundament światopoglądu J. Kurskiego i jego akolitów. Czy w Koranie propagowana jest nienawiść do niewiernych? Tak. Czy w Koranie głosi się miłość do niewiernych? Tak. Koran – jak każda księga religijna – jest pełen sprzeczności. Czy istnieje islam pokojowy, którego przedstawiciele próbują przeinterpretować religię Mahometa w duchu tolerancji i demokracji? Tak i każdy kto ma minimalna wiedzę o islamie o tym wie. Czy ich interpretacja jest intelektualnie wiarygodna? Moim zdaniem nie (mogę się mylić), ale ich działalność, ich determinacja i ich odwaga jest godna podziwu. Poniższy artykuł jest próbą (niedoskonałą) poinformowania opinii publicznej w Polsce o modernistycznym islamie o jego  ogromnych osiągnięciach i problemach. Musimy wszyscy zwalczać kłamstwa propagowane przez TVP.

 

                                                           ***

 

Ponad rok temu burmistrzem Londynu został Sadiq Khan muzułmanin i działacz Partii Pracy określający się jako zacięty przeciwnikiem islamskiego terroryzmu. Sadiq Khan twierdzi, że islam jest religią pokoju i że jego największym wrogiem jest Państwo Islamskie i terroryści, którzy w imię Allacha zabijają niewinnych ludzi. Na ile jego deklaracje są zgodne z naukami Koranu? Czy islamscy moderniści – tak nazywa się Sadiq Khan – maja rację twierdząc, że dżihad nie jest nawoływaniem do świętej wojny przeciwko „niewiernym”, tylko zachętą do duchowego doskonalenia? Historia ruchu robotniczego dowiodła nam, że największymi przeciwnikami Lenina i Trockiego byli ich współtowarzysze z niemieckiej socjaldemokracji, to oni pierwsi piętnowali zbrodnie bolszewików. Czy ta sama zależność zachodzi między islamskimi terrorystami i islamskimi modernistami? Polska opinia publiczna powinna zaznajomić się podstawami ideowymi  „obywatelskiego” czy raczej modernistycznego islamu, który jest głównym wrogiem terroryzmu islamskiego i który od wielu lat z jednej strony toczy uporczywą batalię przeciwko swoim współbraciom w „wierze” prowadzących świętą wojnę z zachodnia cywilizacją, z drugiej zaś jego przedstawiciele, starają się dowieść że nie ma żadnej sprzeczności między systemem demokracji liberalnej  i islamem.

Według nich zasady społeczne, religijne i i polityczne islamu są kompatybilne zarówno z demokracją jak i - w ograniczonym zakresie - z liberalizmem. Głównym ideologiem zreformowanego islamu jest Tariq Ramadan, którego metoda interpretacji Koranu została zaprezentowana w pracy dr. Marta Widy-Behiesse – „Tożsamość europejskich muzułmanów w myśli Tariqa Ramadana”, jednak  polskiej opinii publicznej publiczności postać islamskiego reformatora jest znana tylko z wyrywkowych ocen radykalnych przeciwników islamu. Wraz ze zwycięstwem Sadiq Khana w wyborach na burmistrza Londynu i gwałtownym rozwojem  islamskiego modernizmu,  warto zadać pytanie, czy zasady religijne i społeczne spisane w Koranie mogą być  jednocześnie kompatybilne z terroryzmem i modernizmem islamskim? Czy w Koranie zawarte są założenia ideowe, które są wzajemnie sprzeczne i sobie przeciwstawne? Na te pytania, udzielił nam już wyczerpującej odpowiedzi L. Kołakowski, który w swym monumentalnym dziele pt. „Główne nurty marksizmu”, - a jego analizę można stosować także do islamu - zauważył, że :

„Rozdwojenia i zróżnicowania wszystkich wpływowych idei w ich późniejszym promieniowaniu są zjawiskiem notorycznym i bezwyjątkowym w historii kultury./…/ nic nie przeszkadza  nam  uznać, że różne ruchy i różne ideologie, choćby tępiące się nawzajem, maja prawo  powoływać się na marksizm.” .

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Polityka