Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639209 odsłon
Piotr Piętak, 6 czerwca 2017 r.

Polskie getto

1238 76 1 A A A

Dla Polaków świat zewnętrzny nie istnieje. Jedynym tematem jaki obrabiają nasze dzienniki telewizyjne to trwająca w naszym kraju wojna domowa. O 19.00 zaczyna TVN w pół godziny później TVP – te dzienniki to kompromitacja polskiego dziennikarstwa. To informacje dla analfabetów dla tubylców, których jedynym zajęciem jest obrzucanie się wzajemne błotem. Polacy interesują się tylko swoja Ojczyzną co w dobie globalizacji jest postawą samobójczą. Polacy są skazani na propagandę obu zwalczających się stron, ponieważ nie znają języków obcych i nie mogą wysłuchać informacji w CNN – język angielski – czy TV5 Monde – francuski.

Dlatego przywódcą Narodu, Wodzem prawicowego elektoratu jest człowiek nie znający żadnego języka obcego. Prezes PiS symbolizuje Polskę wpatrzona w siebie samą. Jest przy tym mistrzem w obrzucaniu błotem przeciwnika. W takich warunkach polska ksenofobia, polski szowinizm i polski rasizm wypływają na wierzch. Degradacja polskiej polityki i przede wszystkim polskiej kultury jest zastraszająca. Żyjemy wszyscy w polskim gettcie we własnym zbudowanym przez nas samych więzieniu. Polska wolność jest brzydka i ma twarz kibola kopiącego araba leżącego na ulicy.

Nie ma już polskiej literatury. Jest literatura PiS – owska (Rymkiewicz) i literatura „Gazety Wyborczej” – (Zagajewski, Głowacki). Nie łączy nas nic – nie ma już wspólnego języka, ponieważ każde pojęcie przedstawiciele obu plemion rozumieją i definiują inaczej. Łączy nas terytorium. Każda książka, każda lektura jest oceniana z punktu widzenia dzisiejszej walki politycznej, co zmienia naszą kulturę w orwellowski spektakl. W dyskusji jaką miałem z kilkoma czytelnikami na temat mojego opowiadania „Okno” wydrukowanego w marcowej „Twórczości” br. w którym poruszyłem problem emigrantów, zwolennik PiS – u stwierdził, że kłamię, że muszę kłamać, ponieważ jestem przeciwnikiem J. Kaczyńskiego (w moim opowiadaniu nie ma ani słowa o polityce, Polsce, uchodźcach).

Na moją uwagę, że krytykowałem równie ostro PO, odpowiedział, że to nie ważne, bowiem ci, którzy krytykują prezesa kłamią, gdy odpowiedziałem, że jedną z podstawowych funkcji literatury jest krytyka rzeczywistości, zwolennik PiS odpowiedział, że owszem kiedyś literatura taka funkcję pełniła, ale dzisiaj już nie pełni. Literatura to propaganda. Kulturą rządzi polityka. Staczamy się w dół, bowiem bez krytyki i autokrytyki żadne społeczeństwo nie może w globalnym świecie istnieć. Zamknięci w więzieniu Polacy odbierają sobie samym wolność staja się powoli -  w jednej osobie – więźniami i klawiszami.


Piotr Piętak

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Kultura