Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639209 odsłon
Piotr Piętak, 29 maja 2017 r.

KOD - bękart KOR -u

480 3 0 A A A

Zasady funkcjonowania KOD za czasów Mateusza Kijowskiego odzwierciedlały mafijny układ władzy  panujący w państwie PO – PSL. KOD przedłużał w sferze społecznej moralność drobnych złodziejaszków, którzy opanowali państwo za czasów dyktatury PO w III Rzeczpospolitej. Dlaczego używam słowa „dyktatura”? Dlatego, że PO rządziło praktycznie we wszystkich samorządach sprawowało władzę w Sejmie, tworzyło rząd oraz miało swojego „prezydenta”. Ilość afer i to skandalicznych jaka miała miejsce w latach 2007 – 2015, jest niepoliczalna, za te afery płacimy dzisiaj wszyscy. Przykładowo 1 marca 2014 r. komendant główny policji nadinspektor. Marek Działoszyński zdecydował o zaprzestaniu wdrożenia projektu informatycznego e-posterunek, którego głównym zadaniem miało być usprawnienie pracy policjantów  dochodzeniowo-śledczych. Pracy nie usprawniono za co dzisiaj płacimy wszyscy – korupcja w trakcie realizacji tego projektu przekroczyła wyobraźnie nawet tych – jak niżej podpisany -, którzy zawodowo zajmowali się informatyzacją państwa. Kto ciekaw na czym polegał ten jeden z największych skandali korupcyjnych w III Rzeczpospolitej niech sięgnie po moją książkę e-korupcja.pl w której opisuję dokładnie realizację projektu e-posterunek. Orwell by tego nie wymyślił.

M. Kijowski i duża część działaczy KOD – szczególnie tych z Warszawy – jest dzieckiem PO –owskiej korupcji. Dla niego korupcja jest czymś normalnym, swojskim i naturalnym. Rozmawiałem kiedyś z działaczką KOD z Warszawy, która broniła zaciekle M. Kijowskiego, ponieważ „jego błędy są niczym w porównaniu z zbrodniami PiS -u”. Dodatkowo, osoba ta nie chciała słyszeć o korupcji panującej za rządów D. Tuska, po prostu zatykała uszy i mówiła, że jestem myślę nadal jak PiS- owski działacz. Gdy spytałem ją, czy wie co rząd PO zrobił z Zbigniewem Rybczyńskim, najwybitniejszym polskim innowatorem – pierwszym polskim laureatem Oscara - w sferze mediów, twórcą Centrum Technologii Audiowizualnych, to odpowiedziała, że nie wie i nie chce wiedzieć. Mimo jej protestów powiedziałem jej, że Zdrojewski minister kultury, oskarżył go o korupcje i wyrzucił tego emigranta z kraju. Dla działaczy KOD –u, korupcja – esencja władzy PO – była nieważnym szczegółem.

Dlatego uważałem, że KOD nie walczy z rządem PiS, tylko mu pomaga. Jeżeli organizacja społeczna nie umie pozbyć się ze swoich szeregów kogoś kto publicznie przyznaje się do korupcji i mówi, że to nie jest korupcja, to udowadnia, że jej działacze nie dorośli do politycznego działania. Przy czym skandalem jest porównywanie KOD –do KOR –u, ponieważ Komitet Obrony Robotników powstały z inicjatywy A. Macierewicza w 1976 roku – od razu ustanowił kontrolę swoich wydatków przez tzw. komisje rewizyjną w skład, której wchodzili m.in. S. Kisielewski i A. Kijowski. KOD jest bękartem KOR –u, jego nieprawym dzieckiem. Dzisiaj prasa i media podały informację, przekazaną przez nowego przewodniczącego KOD, że po aferach z fakturami Kijowskiego KOD stracił dwie trzecie składek członkowskich. „Większość działaczy się od nas odsunęła, zdystansowała” – powiedział K. Łoziński. Jest to informacja pozytywna, natomiast pozostaje pytanie jak społeczeństwo obywatelskie zamierza walczyć z władzą, która uprawia szowinistyczną propagandę i wprowadza powoli, ale konsekwentnie ustrój autorytarny?   

Piotr Piętak
 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Polityka