Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639203 odsłony
Piotr Piętak, 8 maja 2017 r.

Zwycięstwo E. Macron - klęska J. Kaczyńskiego

2117 93 0 A A A

Zdecydowane zwycięstwo w wyborach prezydenckich E. Macron jest nie porażką lecz totalną klęską polityki zagranicznej J. Kaczyńskiego opartej na przeświadczeniu, że nadchodzi w Europie i na świecie narodowe przebudzenie, które jest wyrazem buntu przeciwko globalizacji i masowej emigracji zalewającej Europę. PiS wygrał wybory nie dzięki „katastrofie smoleńskiej”, nie dzięki swojemu programowi tylko dzięki rozbudzonemu strachowi wśród Polaków przed emigrantami z Syrii. W sławnym przemówieniu wygłoszonym w Sejmie J. Kaczyński umiejętnie ten strach rozbudził – ataki terrorystyczne – ułatwiły mu niezwykle zadanie, ale wzniecając histerię przeciwko emigrantom PiS stal się jej ideowym więźniem.

 Emigranci nas zaleją. Emigranci zmienią Polskę. Nastąpi „islamizacja” Polski. ONR – owski dyskurs podbił serca i umysły działaczy PiS, którzy uwierzyli, ze będzie on skuteczny, że całą Europa myśli tak samo jak oni. Dzisiaj przyjdzie Polsce za to szaleństwo, sprzeczne z jej historia i kulturą – zapłacić. Symbolem naszej polityki jest zdjęcie M. Le Pen z ministrem Waszczykowski – powielane na tysiącach portali. Zdjęcie – symbol głupoty ministra. Prezydent Macron rozliczy polskich emigrantów właśnie za te słowa prezesa PiS.  J. Kaczyński podczas swego wystąpienia formułował tezy  niezgodne z prawdą. Mówił, że polscy  emigranci byli na zachodzie wykorzystywani i źle traktowani. I rzeczywiście pod koniec XIX wieku wybuchały we Francji zamieszki przeciwko Polakom. Ale wybuchały także przeciwko Włochom i Hiszpanom nie wspominając o Portugalczykach.

 To nie Polacy byli źle traktowani, ale emigranci. Wszyscy emigranci. Natomiast warto przypomnieć jak Polacy byli we Francji przyjmowani w czasie stanu wojennego w latach 80 –tych XX wieku, warto także przypomnieć, że w tych latach sytuacja społeczeństwa francuskiego była tragiczna. Stopa bezrobocia wynosiła 20%. W takich warunkach emigranci, którzy przyjeżdżali tu po pracę, powinni być znienawidzeni, ale nie byli. Polacy byli symbolem walki o wolność. Gdy po raz pierwszy wsiadłem do paryskiego metra, zobaczyłem ogromne plakaty ze zdjęciem Wałęsy z podpisem „La Liberte”. Pracowałem w MC - Donaldzie z zwolennikami FN i nigdy od nich nie usłyszałem złego słowa. A ponieważ Polacy uważają, że są wykorzystywani przez wszystkich, że są ofiarami dzikiego kapitalizmu, to napiszę, że nigdy w życiu nie widziałem nieszczęśliwszych ludzi jak Francuzi w połowie lat 80 –tych XX wieku. Nigdy.

Im się wtedy świat zawalił na głowy. I ci ludzie gdy dowiadywali się, że jestem Polakiem nie mówili mi, że zabieram im miejsce pracy, tylko rozmawiali, wypytywali o „Solidarność” i byli przekonani, że już niedługo Polska znajdzie się w Europie – naszym wspólnym domu. Znam argumenty J. Kaczyńskiego i tych prawicowych publicystów - Lisicki. Wróblewski, Ziemkiewicz -, którzy wzniecili w Polsce antyislamską histerię dzięki której PiS wygrał wybory. Imigranci to terroryści, jeśli ich wpuścimy do Polski to zniszczą naszą religię i tożsamość narodową itd. Warto przypomnieć, że Kościół Katolicki w Polsce nie głosił takich tez – wręcz przeciwnie namawiał gorąco Polaków do przyjęcia uchodźców z Syrii w Polsce. E. Macron i szerzej Francuzi zapamiętali jedno; wielki kraj odwieczny sojusznik i przyjaciel Francji, będący kiedyś dla nich symbolem wolności ustami swego przywódcy j. Kaczyńskiego sformułował doktrynę skrajnego egoizmu narodowego sprzecznego z fundamentem ideowym UE. Polska J. Kaczyńskiego jest dla E. Macron antyPolską.


Piotr Piętak

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Polityka