Blog
Prosto z bloga pp.mediologia.pl
Piotr Piętak
Piotr Piętak pisarz i publicysta
39 obserwujących 1659 notek 2639203 odsłony
Piotr Piętak, 7 maja 2017 r.

"Marsz wolności" dorzynanie watahy KOD -u

1624 21 0 A A A

Celem „Marszu wolności” nie była walka z dyktaturą J. Kaczyńskiego tylko dokończenie wyrzynania watahy we własnych szeregach. Radosne podniecenie zwolenników PiS, że marsz był niewypałem, że wzięło w nim udział tylko 12 tysięcy uczestników jest kompletnym nieporozumieniem. Schetyna nie walczył z J. Kaczyńskim tylko dobijał KOD i to publicznie na oczach całej Polski. Można wiele złego powiedzieć  o KOD, ale jedno jest pewne, że uaktywnił on tysiące ludzi, którzy pozostawali poza kontrolą struktur partyjnych, że nie byli oni – przynajmniej formalnie – uzależnieni od partii politycznych. To zagrażało dyktaturze partii politycznych, które sprawują władzę absolutną nad społeczeństwem obywatelskim w Polsce.

 W polskim systemie politycznym społeczeństwo obywatelskie nie ma prawa głosu, jeżeli by się uaktywniło to absurdalna narracja głównych partii politycznych została by szybko wyrzucona do kosza na śmieci. Dyktatura POPiS – medialna, światopoglądowa – została wczoraj w Polsce odtworzona ku zadowoleniu zarówno Schetyny jak i J. Kaczyńskiego, który zrobił wszystko co możliwe by reklamować „Marsz wolności”. Wspólnym interesem POPiS – u jest likwidacja pozapartyjnej aktywności politycznej. Cel został osiągnięty – J. Kaczyński i Schetyna mogą sobie pogratulować. Działacze KOD są oczywiście odpowiedzialni za tą destrukcje swego ruchu, ale jest interesujące, że mają świadomość czym był KOD.

Według jego pomysłodawcy K. Łozińskiego był on ruchem obywatelskim niezwiązanym z partiami politycznymi. Ten sam działacz „dorżniętego” KOD –u, na pytania: „Obóz władzy sprawę stawia jasno: Polacy nie ufają sądom, więc sądy trzeba zreformować.” – odpowiada z rzadko spotykaną precyzją: „I to jest jedyne prawdziwe zdanie, które wypowiada minister Ziobro. Natomiast wszystko, co proponuje, to już elementy państwa totalitarnego.”. W 10. Przez półtora roku działacze KOD –u nauczyli się – jak widać – dużo i ta wiedza i doświadczenie zagraża dyktaturze POPiS –u.

„Marsz wolności” był „marszem niewoli” -, bowiem od 2001 POPiS odbiera Polakom wolność zamieniając ich w „worek kartofli” w bezrozumne stado, które pogania się przy pomocy medialnego bata. Jeżeli ktoś myśli, że przesadzam niech obejrzy najpierw dziennik w TVN o 19.00, a następnie dziennik TVP o19.30. Są to informacje dla tubylców i analfabetów. To czysta medialna groza. Te programy adresowane są do żelaznych elektoratów obu partii. Czy tak wygląda Polska? Dzienniki TVN i TVP, Schetyna (Misiewicz PO), wpisy w Internecie zwolenników PiS, to karykatura Polski. Autentycznie porażająca.

Piotr Piętak 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A. Macierewicz był moim wieloletnim kolegą, działaliśmy współnie, stąd dedykacja miły...
  • Stoją nie stali.
  • Prawdziwy Polak - to nowo-mowa orwellowsko-pisowska. Polakiem się jest. Złym. Dobrym Głupim....

Tagi

Tematy w dziale Polityka